ATC SCM50ASL Active Speakers
Availability:
Usually Ships in 48 - 72 Hours
Shipping:
Free Shipping
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Cherry.  Individual speaker shown front on and without grille
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Cherry.  Rear of Active individual speaker shown
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Cherry.  Individual speaker shown on an angle and without grille
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Oak.  Individual speaker shown on an angle and without grille
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Walnut.  Individual speaker shown on an angle and without grille
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Black Ash.  Front of individual speaker shown without grille
  • ATC SCM50ASL Active Speakers in Black Ash.  Front of individual speaker shown with grille
Description
We'd like you to meet the SCM50ASL Active Speaker Pair
 atc-scm50asl-active-speakers-cherry-front-stereophonic.png
When perfornamce just can't be compromised
Product Features
  • 3 x Class A/B MOSFET amplifiers, 200W bass, 100W mid & 50W high frequency